Skriv ut den här sidan

Välkommen till ASIH Stockholm Norr

Vi bedriver avancerad sjukvård i hemmet i norra Stockholms län. 

Våra upptagningsområden är innerstaden, Västerort, Sollentuna, Solna/Sundbyberg, Lidingö, Ekerö, Vallentuna, Danderyd, Österåker, Täby, Vaxholm, Sigtuna, Upplands Bro, Upplands Väsby och Järfälla. 

ASIH Danderyd

Besöksadress:
Svärdvägen 11 D, plan 3
182 33 Danderyd
Telefon: 08 - 123 477 03

Enhetschef: Ulrica Sporre. Telefon: 08 -123 477 22, e-post: ulrica.sporre@sll.se

T-banestation Mörby centrum

ASIH Järfälla Upplands Bro

Besöksadress:
Jakobsbergs sjukhus, plan 4
Birgittavägen 4
177 31 Järfälla
Telefon: 08 - 587 327 70

Enhetschef: Karin Nygren. Telefon: 08 -123 387 18, e-post: karin.s.nygren@sll.se

Pendeltågsstation Jakobsberg, sedan buss 544 till Jakobsbergs sjukhus

ASIH Solna Strand

Besöksadress:
Hemvärnsgatan 15, plan 2
171 54 Solna
Telefon: 08 - 587 310 02

Enhetschef: Conny Hagman. Telefon: 070-484 88 88, e-post:conny.hagman@sll.se

T-banestation Solna strand

ASIH:s vårdavdelning Stockholm Norr

Besöksadress:
Jakobsbergs sjukhus, plan 5
Birgittavägen 4
177 31 Järfälla
Telefon: 08 - 123 421 33

Enhetschef: Viktoria Henell. Telefon: 08-123 477 21, e-post: viktoria.henell@sll.se

Pendeltågsstation Jakobsberg, sedan buss 544 till Jakobsbergs sjukhus

 

Verksamhetschef Karin Joelsson, e-post: karin.joelsson@sll.se

Vårdchef Eva Berggren, e-post: eva.el.berggren@sll.se